Wszystko co musisz wiedzieć jak myć różne podłogi.

0

Jak umyć podłogę ?!


O czy musisz pamiętać przed umyciem podłogi?Jedno z wielu pytań, przed którym stoi każdy, kto chce odpowiednio zadbać o podłogę w swoim domu, czym skutecznie umyć, bez smug?

Każdy chce poznać najlepszą oraz najszybszą metodę odpowiednią do swojego rodzaju podłogi.

Nie chcecie przecież spędzać dużej ilości czasu na sprzątaniu, prawda?

Warto na wstępie dodać, że każda podłoga wymaga innego traktowania.

Pierwszą czynnością, jaką należy bezwzględnie wykonać przed przystąpieniem do mycia podłogi, jest:

  • odkurzenie

Większość ludzi zamiata podłogi przed myciem, ale mi się ta metoda nie sprawdza, ponieważ zamiatanie nie zbiera wszystkich okruchów i kurzu z podłogi.

Uważam, że odkurzacz wykona lepszą robotę.

Następnymi czynnościami są :

  • przygotowanie czystego mopa oraz dwóch wiaderek 
  • do pierwszego wiaderka z wodą dodajemy środka myjącego w ilości zalecanej przez producenta
  • do drugiego wiaderka nalewamy czystą wodę

Proponuję metodę mycia na dwa wiadra, ponieważ z jednego wiadra nanosimy preparat na podłogę, a w drugim wiaderku z czysta wodą zostawiamy ściągnięty z podłogi brud.

Gdy woda we wiaderku staje się brudna, wymień na czystą.Tym sposobem nie tylko oszczędzisz  swój czas pracy, ale również swoje pieniądze.

A dlaczego?

Wypłukując brudnego mopa w wiaderku z czystą wodą nie przenosisz brudu w inne miejsce, a dodatkowym atutem jest to, że nie powstają smugi.

Wtedy masz pewność, że podłoga jest umyta dobrze.

Po skończonym myciu, mopa należy wyprać w pralce i wysuszyć. Zapobiega to rozmnażaniu się bakterii i wyeliminowania przykrego zapachu ''brudnej szmaty".

 

Mycie podłogi drewnianejPodłoga drewniana nie lubi dużej ilości wody. Należy ją myć wilgotnymi mopami z mikrofibry nasączonymi odpowiednimi preparatami. Aby podczas mycia nie powstawały smugi, należy prowadzić mopa wzdłuż łączeń podłogi.

Drewnianą podłogę w swoim domu myję od lat tym samym preparatem. Nigdy nie pozostawia smug, doskonale usuwa brud i pozostawia satynowy połysk. Nie stosuję żadnych impregnatów. Według mnie pozostawiają one na powierzchni film w postaci lepkiej warstwy, która według mnie szybciej łapie kurz.

 

Podłoga z paneli

 

Podłoga z paneli laminowanych jest bardziej odporna na działanie wody, ale nie należy przesadzać z jej ilością. W tym przypadku również najlepszy będzie mop z mikrofibry. Do jej umycia odpowiedni będzie preparat, który się nie pieni. Podczas schnięcia nie pozostaną ślady po pianie.

Takim preparatem jest Almond, który dodatkowo delikatnie je nabłyszczy.

 

Podłoga z płytek


Posadzki ceramiczne (płytki) są najczęściej wybierane jako materiał wykończeniowy. Są odporne na działanie wody i zazwyczaj wystarczy je umyć wodą z płynem Fructiwax. Jednak, gdy zaniedbamy ich pielęgnację, możemy doprowadzić do nagromadzenia się brudu w fugach.

Nie będę się teraz o tym rozpisywać, o tym będzie kolejny artykuł na blogu.

I ostatni rodzaj podłogi, to gres polerowany. Piękny, ale bardzo łatwo o smugi.

Zaobserwowałam, że mycie go lekko wilgotną ścierką z mikrofibry z dodatkiem Almonda lub Fructiwaxa daje rewelacyjne rezultaty. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl