Jak rozpocząć wiosenne porządki?

0

Od czego zacząć wiosenne porządki? 

 

Wiosna nas inspiruje ,dodaje energii i motywuje do działania. Jest magiczna!

Wiosna praktycznie już zawitała:-)

Nie ma nic bardziej odświeżającego po długiej zimie niż wiosenne porządki w domu. Bez względu na to czy masz wolną chwilę czy cały weekend, zaplanuj je tak aby sprawiły Ci przyjemność.

Nawet jeśli sprzątasz swój dom/mieszkanie na bieżąco, świadomość gruntownego sprzątania może wywołać niechęć. A jeśli sprzątanie domu/mieszkania już dawno zostało zaniedbane to może to być wręcz przytłaczające.

Dlatego dzielę się wskazówkami, co zrobić aby te czynności były mniej stresujące.

Słuchawki na uszy, ulubiona muzyka, przerwa na kawkę i do dzieła!

Zrób plan

Zacznij od najważniejszego-przygotowania planu.

Bez względu na to czy chcesz sporządzić swój własny plan porządków, czy wydrukować gotowy z internetu, taka lista pomoże Ci przypomnieć o wielu czynnościach w trakcie sprzątania, a także uniknąć dodatkowej pracy.

Wskazówka: sprzątamy od sufitów ku podłodze. Co to oznacza? Nic innego jak kolejność mycia lub odświeżania poszczególnych elementów. Uwierz mi, ma to sens. Nie będziesz przecież najpierw myć podłogi a potem lamp, żyrandoli itp.

Inny sposób na uniknięcie stresu podczas wiosennych porządków?

Nie spiesz się.

Jeżeli zgromadzenie brudu zajęło Ci kilka miesięcy, to nie pozbędziesz się go w ciągu jednego dnia. Rozważ rozłożenie swoich założeń na kilka weekendów lub według własnego schematu, np. typu pokoju.

Zaopatrz się w odpowiednie środki czystości

Zanim przystąpisz do sprzątania sprawdź, jakie środki czystości masz dostępne w domu, a które musisz kupić. Nie stawiaj siebie w sytuacji, w której zmuszony/a jesteś przestać szorować i udać się do sklepu po odpowiednie preparaty. Oczywiście nie jest to koniec świata, ale zapewne jest to mniej wygodne.

W naszym sklepie, kupisz środki do każdej powierzchni w swoim domu.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Kiedy będziesz już gotowy/a do wiosennych porządków zastanów się nad usunięciem niepotrzebnych rzeczy. Nie czyść rzeczy/przedmiotów, które nie służą jakiemuś celowi. Przekaż ubrania, których już nie będziesz nosić, niepotrzebne książki oraz dekoracje, które już Ci się znudziły. Przetwarzaj starą pocztę i gazety.

Pomocy!

Wreszcie! Nie rób tego sam/a. Zapewnie nie jesteś jedyną osobą w domu, która odpowiada za bałagan. Wiosenne porządki to świetna okazja, aby nauczyć dzieci nowych obowiązków i pomocy w domu. Spraw, aby ten proces był dla nich przyjemny stosując drobne nagrody.

Do dzieła!

Pomocne będą poprzednie moje wcześniejsze porady o myciu i pielęgnacji różnych powierzchni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl