Czyszczenie łazienki krok po kroku.

0

Łazienka to miejsce, które powinno lśnić czystością. To w niej wykonujemy większość czynności higieniczne, dbamy o urodę, ale również odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu. Sprzątanie łazienki jest dość pracochłonne, ale ze względu na panujące w niej warunki oraz dużą ilość zakamarków, trzeba wykonywać je regularnie. W wilgotnym środowisku lubią tworzyć się grzyby i pleśnie, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Osiadająca para wodna tworzy nieestetyczny nalot oraz kamień, który negatywnie wpływa na wygląd łazienki. Jak czyścić łazienkę, aby efekt był zadowalający, a jej sprzątanie nie zajmowało wielu godzin?

Jak wyczyścić łazienkę ?

Sposób na szybkie sprzątanie łazienki

Podstawową zasadą przy mycie łazienki jest regularność. Jeżeli łazienka będzie myta systematycznie, Kamień w toalecie czy pleść na fugach nie będzie miała szans, aby się zadomowiać. Aby czyszczenie łazienki było efektywne, należy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne środki. Oczywiście można kupić kilkanaście produktów, każdy przeznaczony do innej powierzchni. Ale po co? Lepiej mieć 2-3 sprawdzone i skuteczne preparaty, które pozwolą umyć dokładnie całe pomieszczenie, zagwarantują mycie bez smug, a przy okazji nie zrujnują naszego budżetu. Przyda się środek do usuwanie kamienia z toalety, płyn do mycia fug oraz płyn do mycia luster. Za pomocą tych preparatów można usunąć wszelkie zabrudzenia, szybko usunąć kamień z kabiny prysznicowej , pozbyć się pleśni, grzybów oraz codziennych zanieczyszczeń. Warto zadbać, aby środki były ekologiczne, dzięki temu nie wpłyną negatywnie na naszą skórę i drogi oddechowe. Łazienka bez chemii to również dobry sposób na życie w zgodzie z naturą i dbanie o dobry stan środowiska naturalnego, w którym żyjemy

Jak wyczyścić toaletę?

jak usunąć kamień z toalety?

Mycie toalety powinno być codziennym obowiązkiem. To miejsce szczególnie narażone na zabrudzenia, bardzo podatne na osiadanie kamienia. Brudna toaleta może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jest siedliskiem wirusów i bakterii. Wiele osób nie wie, jak skutecznie usunąć kamień z WC. Do tego celu można zastosować metody domowe, np. sodę i ocet, które są skuteczne, ale wymagają czasu. Dobrym pomysłem jest zastosowanie ekologicznego żelu do czyszczenia toalet. Aby płyn zdezynfekował toaletę, należy ją najpierw dokładnie umyć. W pierwszej kolejności należy umyć zewnętrzną część muszli oraz deskę klozetową i spłuczkę. Do tego celu przyda się uniwersalny płyn ekologiczny oraz miękka gąbka. Płyn do dezynfekcji deski klozetowej musi być łagodny, ponieważ w przeciwnym wypadku może spowodować podrażnienie ciała. Gdy toaleta jest umyta, trzeba ją dokładnie wytrzeć. Drugi etap to mycie wnętrza muszli. Po myciu niezbędna jest dezynfekcja toalety. Do czystej muszli należy wlać płyn WC  i zostawić na kilka minut. Środek nie wymaga szorowania, wystarczy tylko spuścić wodą, a toaleta ukaże swój blask, a wszystkie wirusy, grzyby i bakterie pozostaną wspomnieniem. Aktywne składniki, np. podchloryn sodu, pochodne cukru z kukurydzy oraz oleju kokosowego wnikną w zabrudzenia, usuną nawet kamień z wc, poniżej lini wody. Bardzo ważna jest regularność, bo zaniedbania spowodują zżółkniecie toalety, a kamień będzie trudny do usunięcia. Powszechnie dostępne środki do dezynfekcji sanitariatów są szkodliwe dla skóry, mogą wywoływać alergie i liczne podrażnienia.Ekologiczne środki czystości do dezynfekcji toalety są bezpieczne, a przy tym nie wytwarzają zagrażających naturze substancji. Płyn WC Shine jest w 98% biodegradowalny i może być użytkowany w ekologicznych oczyszczalniach.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

skuteczny środek do czyszczenia kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowe to kolejne miejsce w łazience, które szybko się brudzi i wymaga regularnego czyszczenia. Ze względu na ciągły kontakt z wodą, w kabinie może pojawić się osad, kamień, a nawet pleśń. Na szklanych ściankach kabiny często można zauważyć osad wapienny lub zanieczyszczenia z mydła, które nie wyglądają estetycznie. Do mycia kabiny przyda się ekologiczny, uniwersalny płyn do mycia łazienki, który doskonale poradzi sobie z wszystkimi problemami i dokładnie wyczyści zakamarki w kabinie.

Od czego zacząć czyszczenie kabiny prysznicowej? W pierwszej kolejności trzeba usunąć wszystkie przedmioty znajdujące się w kabinie. Następnym krokiem jest spryskanie ekologicznym środkiem ścian kabiny i płytek oraz przetarcie ich gąbką i spłukanie. Czynność należy wykonywać zawsze do góry do dołu. Problemem mogą być zacieki i brudne fugi oraz czyszczenie prysznica z grzyba, ale i z tym poradzą sobie ekologiczne płyny do kabin prysznicowych. Wystarczy spryskać fugi płynem, a uporczywe zabrudzenia szybko znikną. Usuwanie kamienia z kabiny prysznicowej jest zmorą dla wielu osób, ale dzięki naturalnym środkom, przestanie być to problemem.Naturalne środki nie tylko usuną grzyby i pleśnie, ale także będą zapobiegały ich rozwojowi.

Kolejnym etapem czyszczenia kabiny prysznicowej jest umycie szyby. Czy możliwe jest mycie bez smug? Oczywiście, płyn do szyb Glass Shine usunie osady i zagwarantuje blask. Może być używany do również do czyszczenia kabin prysznicowych z powłoką. Szybę w kabinie należy umyć najpierw od wewnątrz, a następnie z zewnątrz. Aby efekt był optymalny, po umyciu szybę należy wytrzeć z obu stron suchą ściereczką z mikrofibry lub bawełny.

Po płytkach i ścianach należy wyczyścić brodzik i odpływ. Aby usunąć kamień i osady, należy użyć uniwersalnego płynu do czyszczenia łazienek oraz miękkiej gąbki. Ważne, aby usunąć kamień z wszystkich zakamarków oraz pamiętać o wyczyszczeniu słuchawki i deszczownicy. Ostatnim krokiem czyszczenia kabiny jest wypolerowanie jej na sucho. Kabina będzie nie tylko czysta, ale również będzie pięknie się prezentować.

A co w przypadku, gdy zamiast kabiny mamy wannę? To nie problem, do czyszczenia przydadzą się te same środki. Aby wanna lśniła, można zastosować domowe metody, np. sok z cytryny lub ocet, użyć preparatów chemicznych, nieobojętnych dla zdrowia lub wybrać najlepsze rozwiązanie, tzn. ekologiczne środki czyszczące do łazienki, które nadają się do mycia wanny akrylowej oraz do mycia wanny z hydromasażem. Wannę należy spryskać środkiem, a następnie przetrzeć miękką gąbką lub ściereczką. Szorstkie gąbki mogą uszkodzić delikatną powierzchnię. Jeżeli przy wannie lub na ścinanie widoczne są ślady pleśni, należy je bezwzględnie usunąć, stosując odpowiedni naturalny preparat. Ostatnim krokiem jest spłukanie wanny wodą i jej dokładne wytarcie. Wanna będzie gotowa do użytku.

Jak zadbać o lśniące lustro w łazience?

dobry płyn do mycia luster

Lustro jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia w łazience. Niestety, bardzo szybko się brudzi, widać na nim resztki kosmetyków, ślady palców, smugi. To wszytko sprawia, że przeglądanie się w lustrze nie jest przyjemne. Do mycia luster należy wybrać środek, który nie tylko zostawi blask na lustrze, ale również dzięki temu, że zawiera ocet jabłkowy usuwane delikatne naloty mineralne. Aby lustro nabrało blasku, wystarczy spryskać jego powierzchnię płynem, a następnie przetrzeć ją papierowych ręcznikiem. Płyn rozpuści brud. Aby nie dopuścić do powstania smug, należy nie przesadzać z ilością płynu. Wystarczy niewielka ilość, aby wyczyścić lustro. Ostatnim etapem będzie wypolerowanie lustra czystym ręcznikiem. Płyn Glass Shine, sprawdzi się również idealnie do mycia okien oraz kabin prysznicowych. Nadaje się również do mycia płytek z marmuru, płytek z granitu i do mycia płytek z kamienia.Pozostawia czyszczone powierzchnie bez smug, zapewnia lśniące szyby i lustra.

Jak czyścić płytki ceramiczne

najlepszy środek do czyszczenia płytek łazienkowych

 

Ważnym elementem sprzątania łazienki, jest czyszczenie płytek łazienkowych. Również tutaj niezastąpione będą ekologiczne środki czyszczące do łazienek, które poradzą sobie z każdym brudem. Dzięki zawartości octu usuną osady, kamień, a także chorobotwórcze pleśnie i grzyby. Należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu fug. Jeżeli pleśń występuje na fugach w dużej ilość, jednym rozwiązaniem może być usunięcie spoin, a następnie położenie nowych, pleśnioodpornych fug. Ręczne szorowanie jest męczące, dlatego ekologiczny płyn oczyści spoiny z brudu i pleśni, nie wpłynie również na powstanie ubytków w fugach. Mycie płytek należy zacząć od góry. Czyszczone powierzchnie trzeba spryskać uniwersalnym płynem, a następnie za pomocą gąbki lub ściereczki usunąć zabrudzenia. Aby płytki lśniły, wystarczy już je tylko wypolerować.

Ekologiczne środki czyszczące do łazienek

skuteczne środki do czyszczenia łazienki

Chyba nikt nie lubi niepotrzebnie wydawać pieniędzy, kupować wielu środków, które zajmują cenne miejsce, a nie zawsze są skuteczne. Środki czyszczące do łazienek, dostępne w sklepach, są pełne chemii, a to oznacza, że mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a także mogą negatywnie wpływać na środowisko. Nie wszyscy wiedząjak skutecznie wyczyścić łazienkę. Do tego celu wystarczy kilka dobrych płynów, które zastąpią środek do czyszczenia fug, płyn do mycia szyb, luster, środek do mycia wanny, płyn do kabin prysznicowych, płytek łazienkowych czy usuwania grzybów. Naturalne preparaty są wydajne, uniwersalne i ekonomiczne. Ekologicznie czysta łazienka jest możliwa, wystarczy tylko wybór odpowiednich produktów.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl